Loading color scheme

Návrh na zvýšení bezpečnosti v ulici Polní
Návrh na zvýšení bezpečnosti v ulici Polní

Vážený pán Novotný,
Práve som si prezrela plánované projekty na zvýšenie bezpečnosti chodcov. Je mi však veľmi ľúto, že som medzi nimi nenašla ulicu Polní. Na trase medzi Kauflandom a ulicou Na mlýnku je už roky len provizórny, prerušovaný chodník zo stavebných panelov, navyše s nejakými montážnymi otvormi. Jedná sa o frekventovanú ulicu, po ktorej prejde množstvo áut, autobus MHD a v neposlednej rade veľa detí. Chôdza po tomto „chodníku“ je kvôli spomínaným otvorom, nielen pre deti, veľmi nebezpečná, a pre detské kočiariky a invalidné vozíky si dovolím tvrdiť, že nemožná.
Rada by som Vás touto cestou požiadala o zahrnutie aj tejto cestnej komunikácie do podobného projektu, smerujúceho k zvýšeniu bezpečnosti chodcov, ale určite aj vodičov.
S pozdravom,
Poppová

Vážená paní Poppová,

v úvodu Vám chci poděkovat za Váš dotaz a prohlédnutí nového informačního webu města, zaměřeného na bezpečnost dopravy.

K Vámi navrženému návrhu – úpravy chodníku při komunikaci Polní v úseku Kaufland – Na Mlýnku zajistí odbor správy veřejného majetku v termínu do konce měsíce dubna roku 2017 zpracování posouzení vyhodnocení stávajícího dispozičního řešení Vámi navrhované lokality s cílem zjištění intenzity dopravy pěších a vozidel a nehodovosti se stanovením rizik. Součástí posouzení bude rovněž návrh odstranění zjištěných případných rizik. Předmětné posouzení následně město Liberec zveřejní na tomto webu, včetně návrhu dalšího postupu ze strany města Liberce ve věci řešení Vašeho podnětu.

S pozdravem

Bc. David Novotný

Vedoucí odboru
Odbor správy veřejného majetku

Statutární město Liberec
nám. Dr. E. Beneše 1, 460 59 Liberec 1
Pracoviště : Jablonecká 41/27, Liberec 1

telefon: 485 243 874, 602 482 319
e-mail: novotny.david@magistrat.liberec.cz
web: www.liberec.cz