Loading color scheme

Návrh na měření rychlosti v Baltské ulici
Návrh na měření rychlosti v Baltské ulici

Dobrý den,

bydlíme v Baltské ulici. Provoz je omezen na 30 km. Podle počtu dopravních nehod je jasné, že rychlost není dodržována. Můžu požádat o časté měření rychlosti ze strany městské policie? Provoz v ulici je opravdu nebezpečný. Chůze po komunikaci velice obtížná.

Děkuji.

Martin Šuma

 

Dobrý den,

děkujeme Vám za podnět zaslaný na web www.bezpecnadoprava.liberec.cz. Městská policie Liberec vlastní Mobilní radarový měřič rychlosti Ramer 10C. Je zastavěný do policejního vozidla a strážníci jej používají k měření ze stojícího vozidla. Zjištěné přestupky řeší přímo s řidičem na místě. Dopravní nehody řeší a eviduje pouze Policie České republiky.

V ulici Baltská je měření rychlosti jízdy vozidel technicky složitější (krátký rovný úsek komunikace na měření a pro odstavování zastavených vozidel a další).

Na základě Vašeho dotazu a po naší dohodě městská policie prověří možnosti měření rychlosti v žádané ulici. Již samotná přítomnost policejního vozidla bude mít, tak jako ve všech ostatních lokalitách, preventivní dopad na projíždějící řidiče. Cíl městské policie je hlavně prevence, nejde o uložení pokut, ale o docílení dodržování povolené bezpečné rychlosti.

Vzhledem k probíhajícím naplánovaným policejním akcím začne působení strážníků od měsíce ledna 2017.

Bc. Daniela Bušková
vedoucí odboru prevence kriminality
a tisková mluvčí

Městská policie Liberec
tř. 1. máje 108/48
460 02 Liberec 2
tel. 488 578 152
mobil: 737 278 806
email: buskova.daniela@mp.liberec.cz

tísňové volání 156
tel. 488 578 111
www.liberec.cz/mestska-policie/
email: mestska.policie@mp.liberec.cz