Loading color scheme

Vodorovné značení na přechodu pro chodce ve Zhořelecké ulici

Dobrý den,

v minulém roce byla provedena úprava přechodu pro chodce v ulici Zhořelecká, mj. z důvodu pohybu klientů Jedličkova ústavu a dosavadního složitého přecházení. K dnešnímu dni je sice zúžen prostor přechodu, nicméně vodorovné značení není takřka viditelné. Na místě proto vznikají opět nepřehledné a nebezpečné situace vzhledem k rychlosti vozidel vyjíždějících „šikanu“ od dopravního hřiště. Mnohem lépe se tak přechází o kousek dál u pekařství Bláha, kde je instalován ostrůvek. Řešení přechodu u Fordu tak postrádá smysl. Prosím o zviditelnění vodorovného značení na křižovatce ulic Krajinská a Zhořelecká.
Rovněž je již několik měsíců na místě dočasné značení zakazující objíždění autobusu, přestože jsou pevně v zemi instalovány tabule s vyznačením předjížděním autobusů (ty jsou t.č. přeškrtnuty). Na místě dochází neustále k objíždění autobusů, mj. i z důvodu nepřehlednosti dopravního značení.

Děkuji

Martin Budina

 

Vážený pane Budino,

na základě Vašeho podnětu na webu www.bezpecnadoprava.liberec.cz Vám sdělujeme následující:

Vodorovné dopravní značení je již zhotovitelem stavby dokončeno v požadované technologické kvalitě, a je tedy již dostatečně viditelné. Značky „neobjížděj autobus“ budou v brzké době odstraněny.

Mgr. Lukáš Hýbner

oddělení hospodářské správy

odbor správy veřejného majetku

statutární město Liberec

Magistrát města Liberec