Loading color scheme

Křižovatky na sídlišti Dobiášova

Dobrý den,

bydlím na sídlišti Dobiášova v liberecké Rochlici. Po revitalizaci, která v této oblasti před několika lety proběhla se změnil dopravní režim v ulici Ježkova, kdy na některých křižovatkách platí přednost zprava, na jiných ne. Nutno podotknout, že před zmiňovanou revitalizací zde byla ulice Ježkova, která je „průtahem“ vnitřku sídliště, hlavní a na všech křižovatkách pak byla přednost upravena dopravním značením hlavní silnice a dej přednost v jízdě. Po oné revitalizaci se ovšem značky nevrátily na své místo a nyní tak na některých křižovatkách upravují přednost značky, na jiných platí díky jejich absenci přednost zprava. Řidiči toto nerespektují a často tak dochází ke krizovým situacím, zejm. pak ve výjezdech z ulic Burianova a Halasova na Ježkovu. V těchto křižovatkách platí přednost zprava. Další křižovatka s ulicí Seifertova je řízena značkami.
Tímto se na Vás obracím s dotazem a žádostí, zda by bylo možné opatřit křižovatky v dané lokalitě stejným pravidlem, ať už tím pravé ruky nebo dopravními značkami?

S pozdravem

Ing. Martina Havlíčková

 

Vážená paní Havlíčková,

na základě Vašeho podnětu na webu www.bezpecnadoprava.liberec.cz Vám sdělujeme následující:

Odbor správy veřejného majetku obdržel Váš podnět ohledně úpravy přednosti vozidel na sídlišti Rochlice. Po uskutečnění nedávné revitalizace sídliště Rochlice byla tato lokalita pojata jako zóna s rychlostním limitem 30 km/h a v celém prostoru platí přednost vozidel jedoucích zprava, již není nadále upravena svislým dopravním značením.

S přáním hezkého dne

Mgr. Martin Mach

referent oddělení technické správy

odbor správy veřejného majetku

 

Statutární město Liberec