Loading color scheme

Závady v ulici Dvorská v Liberci

Dobrý den,
vřele doporučuji ještě před zimním obdobím provést v rámci údržby asfaltovou zálivku středové spáry v asfaltovém krytu ulice Dvorská od křižovatky Vojtěšská k Centrumu.
Středová spára je v havarijním stavu, otevřenou spárou do konstrukce vozovky zatéká a voda v kombinaci s mrazem je obecně největším nepřítelem silnic. Vlastní asfaltový povrch je i po mnoha letech provozu ve dobré kondici, ale neošetřená spára může již v brzké době způsobit rychlou degradaci celé komunikace, což by byla velká škoda. Tímto způsobem lze za relativně malý finanční obnos značně prodloužit životnost vozovky a zabránit tak nutnosti mnohem vyšších výdajů na opravu komunikace v celé šíři vozovky, nehledě na oddálení další uzavírky.
Děkuji.
Dvořák

 

Vážený pane Dvořáku,
na základě Vašeho podnětu na webu www.bezpecnadoprava.liberec.cz Vám sdělujeme následující:

Odbor správy veřejného majetku (dále jen odbor SM) situaci prověřil ohledáním na místě s tímto zjištěním:
· Potvrzuji velmi vážný stav středové spáry komunikace;
· spára však existuje ve stejné podobě již delší dobu, o čemž svědčí například fotodokumentace volně dostupná na mapovém portálu mapy.cz (minimálně červen 2017);
· celý povrch komunikace v inkriminované oblasti je ve výtečném stavu v celé své délce.

Na základě místního šetření zadal odbor SM fixaci této spáry společnosti TSML a.s.. Konkrétní časový rámec opravy však závisí na technických možnostech a schopnostech TSML a.s.

S pozdravem

Ing. Karel HAVLIŠTA
referent oddělení technické správy
odboru správy veřejného majetku

STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC
Magistrát města Liberec