Loading color scheme

Parkování v ulici Borový vrch

Dobrý den,
v současné době probíhá alespoň částečná oprava havarijního povrchu v ulici Borový vrch. Díky za to. Nešlo by v rámci akce namalovat parkovací pruhy v této ulici před domy č.p. 291-294 na příčné stání? Často tam parkují auta různě poházená a pak se jich tam nevejde tolik, kolik by mohlo.

Druhý dotaz - umístění značky cyklista v protisměru na ulici Jiráskova, od křižovatky s ul. Borový vrch. Před dvěma lety byla tato část ulice kompletně zrekonstruována, bohužel zde nezbylo místo pro cyklisty. Od křižovatky s ul. Borový vrch je jednosměrná, jenže často ji projíždějí cyklisté v protisměru, je totiž vítanou zkratkou směrm k centru a k sídlišti. Pruh pro cyklisty se tam již zřejmě nevejde, šlo by tedy řidiče alespoň značkou informovat o možnosti, že potká proti sobě cyklistu? Děkuji za opověď,

Šimon

Vážený pane Šimone,

statutární město Liberec, odbor správy veřejného majetku obdržel Váš dotaz týkající se ulice Borový vrch. O vyznačení parkovacích míst neuvažujeme s ohledem zejména skutečnost, že pokud se vyznačí parkovací místa dle normových parametrů (šířka míst, obalové křivky, vyhrazená stání pro ZTP atd…), ve většině případech dojde k reálnému úbytku počtu parkovacích stání oproti původnímu (nevyznačenému) stavu. S ohledem na tuto skutečnost nedochází standardně k vyznačování těchto míst. 

K umístění dopravní značky upozorňující na cyklisty v protisměru nelze přistoupit bez vyznačení pruhu pro cyklisty.

S pozdravem

Petra Malá

referent oddělení technické správy
odbor správy veřejného majetku
STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC