Loading color scheme

Umístění dopravního zrcadla v křižovatce ul. Americká a Domažlická

 Dobrý den přeji,

Vážená paní, pane...Bydlím na ulici Domažlická, kde i nedaleko pracuji. Chci Vám říct, výjezd z ulice Domažlická na ulici Americká je opravdovým hazardem. Jzdím zde denně několik krát.

Můžete ze statistik vyjet informaci, nebo si vyžádat od policie ČR, ale za poslední dva dny jsou tu minimálně dvě nehody. Je otázkou času, než někdo dojde k úrazů. Je to frekventovaný tah!!

Problém spočívá v nepřehlednosti křižovatky. Po celé délce ulici Americká stojí zaparkovaná vozidla, i přes to, že město jíž v minulosti zde dalo žlutou čáru, tak i přes to je křižovatka nepřehledná.

Celý problém spočívá v tom, že pokud i na zákonné hranici zaparkuje vyšší vozidlo (dodávka, SUV) tak výhled, není žádný a několik stát se mi stalo, že v poslední chvíli jsme brzdili. Nebudu mluvit jen za sebe. V této situaci je vyjet z ulici Domažlická na ulici Americká je čistým hazardem. V danou chvíli jsem musel i několik krát z vozidla vystoupit a ujistit se, zda nejede nějaké auto. Náraz v rychlostí 50 km v hodině je nepříjemný. Ve vozidle vozidle vozim dítě.

Jíž podruhé Vám žádám o místě zrcadla na této křižovatce. Postačí jedno, aby z ulici Domažlická bude vidět v zrcadle, že žádné vozidlo není. Podotýkám, že žlutá čára nestačí, neboť i když vozidlo parkuje za žlutou čarou, tak vidět vůbec není. Akor když zde zaparkuje dodávka, nebo vyšší vozidlo, což dnes každy druhy má SUVčko.

Také ujišťují, že budu dělat vše, aby jste tohle to realizovali, neboť tenhle malý bezpečnostní prvek pomůže nám, obyvatelům této časti, řidičům.

Jan Novák

Vážený pane Nováku,
statutární město Liberec, odbor správy veřejného majetku obdržel Váš podnět na umístění dopravního zrcadla v křižovatce ul. Americká a Domažlická. Bude podána žádost na realizaci dopravního značení na policii ČR a odbor dopravy. V případě schválení realizace dopravního značení dojde k jeho umístění.

S pozdravem

Bc. Denisa Černá
referent oddělení technické správy
odboru správy veřejného majetku

STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC