Loading color scheme

Nebezpečné a obtěžující chování některých řidičů v ulici Vratislavická

Dobrý den,

rád bych tímto požádal o řešení situace v ulici Vratislavická od křižovatky poštovního náměstí. Spousta řidičů si plete tuto silnici od křižovatky směrem ke kruhovému objezdu se závodní dráhou, a dochází zde ke značnému překračování povolené rychlosti ale i velmi výraznému nadměrnému a velmi obtěžujícímu hluku. Kdysi policie ČR prováděla kontrolní měření z ulice Stará Rochlická ale tomuto už jsem velmi dlouho neděje, proto si spousta a motorkářů jezdí jak se komu zlíbí a bydlení v této ulici se stává noční můrou protože hlavně v odpoledních  hodinách a k večeru nelze otevřít okna kvůli velmi  výraznému obtěžujícímu hluku.

Děkuji za odpověď na mou žádost s pozdravem

Josef Lubina 

 

Vážený pane Lubino,

na základě Vašeho podnětu na webu www.bezpecnadoprava.liberec.cz Vám sdělujeme následující:
Děkujeme za zaslání podnětu ve věci nadměrného hluku a překračování rychlosti motorkáři v ulici Vratislavická od křižovatky s ulicí Dr. M. Horákové (Poštovní nám.). Podle toho, co popisujete problém vzniká především nedodržováním stávajících pravidel silničního provozu, v tomto případě překračováním povolené rychlosti a nadměrným hlukem vozidel, která s největší pravděpodobností nesplňují hlukové normy, např. tuningovými úpravami výkonu či výfukové soustavy. 
Případné umístění dalších dopravních značení není v kompetenci našeho odboru. Tato komunikace je v majetku Libereckého kraje a správu vykonává Krajská správa silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace.

Vlastním dohledem nad bezpečností a plynulostí silničního provozu je zákonem pověřena a zmocněna Policie ČR. 

S pozdravem

Ing. Čestmír Vaner
vedoucí oddělení technické správy
odbor správy veřejného majetku

STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC
Magistrát města Liberec