Loading color scheme

Dlažební kostky v ulicích Dvorská a Vojtěšská

 Dobrý den, 

rád bych se informoval ohledně dlažebních kostek, tzv. kočičích hlav, na začátku ulic Dvorská a Vojtěšská při příjezdu od bývalé Textilany. Tento úsek je ve vskutku tristním stavu, kdy vždy pokud nespěchám, raději objíždím přes Kunratickou. Kostky jsou enormně zvlněné, propadlé, kanály tvoří boule o několik cm vyšší, než zbytek okolního vlnobití. Spodní úsek u ulice Jablonecké je pravidelně několikrát ročně poškozen silnými dešti a stékající vodou, kdy se v křižovatce následně kličkuje mezi vymletými kostkami, přičemž následná oprava je vždy provedena vytrháním kostek v minimálním nutném rozsahu a jejich opětovném usazením, aby se po pár měsících opět uvolnily.  
Po poslední opravě (konec září 2022), je alespoň spodní úsek v délce ca 50m přijatelný, ale tento stav odhaduji do zimních mrazů, kdy se opět zvlní a bude v obdobném stavu, jako zbytek dlažby až do jara 2023, kdy se opět vymele vodou.  
Plánuje se celý tento úsek dlažebních kostek nahradit asfaltem, či je zde nějaký hlubší význam zachovávání dlažebních kostek ? 

děkuji za vyjádření k mému podnětu

Staníček

Vážený pane Staníčku,

na základě Vašeho podnětu na webu www.bezpecnadoprava.liberec.cz Vám sdělujeme následující:

Nahrazení dlažebních kostek asfaltem ve Dvorské ul. by bylo možné v případě celkové rekonstrukce vozovky. Ty se provádějí zpravidla po případné rekonstrukci inženýrských sítí (vodovod, kanalizace, plynovod). Odbor správy veřejného majetku plánuje výhledově s rekonstrukci ul. Vojtěšská a přilehlých ulic nejdříve v roce 2025.

 S pozdravem a přáním hezkého dne 

Petra Malá

referent oddělení technické správy
odbor správy veřejného majetku 

STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC
Magistrát města Liberec