Loading color scheme

Přechod pro chodce na ulicích Kubelíkova a Uralská

 

Dobry den, 
Na ulicich Kubelikova/Uralska neni jediny prechod pro chodce.
Pokud bych chtel bezpecne prejit tyto ulice, musim az na kruzovatku Kubelikova/Jestedska nebo Uralska/Svermova, ktere jsou od sebe dost vzdalene. Nehlede na to, ze v uvedene lokalite vodi i deti do skolky a nemaji sanci bezpecne prejit. Aktualne ( v dobe psani teto zpravy 6.10.2022) je sem prevedena doprava z uzavrene jestedske a zitavske. Rad bych timto dal podnet k vybudovani prechodu pro chodce alespon na krizovatce kubelikova/volgogradska, ktery by pomojl bezpecne prejit uvedenou komunikaci.
Pripadne klidne i dalsi prechody na uvedenych komunikacich. Jak to je zpusobuje dost nebezpecnych situaci jak pro chodce, tak i pro ostatni ucastniky silnicniho provozu.

Dekuji,
Pavel Jakes

Vážený pane Jakeši,

na základě Vašeho podnětu na webu www.bezpecnadoprava.liberec.cz Vám sdělujeme následující:

Váš podnět jsme prověřili a v současné chvíli jsme zadali projektantovi navržení dopravního opatření, které spočívá v umístění přechodu pro chodce na dočasnou dobu a omezení rychlosti v ulici Kubelíkova. Projektant se zaměří rovněž na posouzení rozhledů, zda budou dostačující pro bezpečné umístění přechodu s ohledem na pohyb pěších ve vozovce. Tento návrh pak musí odsouhlasit Dopravní inspektorát Policie ČR a také silniční správní úřad (odbor dopravy), který vydává konečné rozhodnutí. Na základě tohoto schvalovacího procesu pak můžeme podnikat další příslušné kroky. Děkujeme na pochopení.

S pozdravem,

Beranová Jitka
referent investic a oprav
odboru správy veřejného majetku
STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC