Loading color scheme

Zrcadlo v ulici Pekárkova

 

Dobrý den,

rád bych požádal o umístění dopravního zrcadla do ulice Pekárkova na tento bod: 50.77290955510561, 15.08510700381809

Silnice je víceméně pouze pro místní a v ďolíku kde přechází zdola nahoru a obráceně je ostře zatočena. Není zde vidět na protijedoucí účastníky provozu. Včera jsem zde jel a najednou zespodu vyletěl kluk na jednokole, dupl jsem na brzdu a on se zakymácel, ale naštěstí vše ustál. 

Přesto v případě že by spadnul či v případě, že by jiné auto jelo rychleji, mohlo dojít ke srážce, která by pro něj nedopadla dobře. Nebyl vůbec vidět a on samozřejmě nemohl vidět mé vozidlo. Zrcadlo by tento problém snadno vyřešilo. Říkám si to už déle, vícekrát jsme museli prudce zabrzdit s protijedoucím vozem. Vždy by šlo ale jen o plasty a plechy. V tomto případě by byl ale problém větší.
Proto si myslím, že není nač čekat a prosím, zda by bylo možné zrcadlo umístit.

Děkuji.
S pozdravem

Pavel Markovič

 

Dobrý den pane Markoviči,

po posouzení dané situace a místa (projetí komunikace z obou stran), Statutární město Liberec, odbor SM o umístění zrcadla neuvažuje z důvodu, že komunikace je využívána převážně místními obyvateli, kteří jsou situace znalí.
Opatření spočívá v  přizpůsobení jízdy a takovému snížení rychlosti, aby v daném místě získal řidič dostatečný čas a přehled o protijedoucích vozidlech či cyklistech, se kterými se stihne včas zaznamenat.
Dále bychom chtěli informovat, že pro přispění bezpečnosti dopravy v místě vyzveme vlastníka pozemku ve směrovém oblouku, aby redukoval vzrostlou zeleň, která brání dostatečnému výhledu, což prozatím hodnotíme jako dostatečné.

Děkujeme za pochopení.

Krásný den. 

Bc. Eva Neprašová
referent oddělení technické správy
odboru správy veřejného majetku

STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC
Magistrát města Liberec